Horyzontalne Przewierty Sterowane

Horyzontalne przewierty sterowane to najbardziej wartościowa metoda budowy rurociągów. Dzięki tej metodzie można w sposób bezinwazyjny umieścić w ziemi rury PE, PEHD, stalowe, czy przewody elektryczne. Podczas takich prac nie uszkadzamy istniejącej już infrastruktury. Technologia bezwykopowa sprawia więc, że podczas wykonywania przewiertów nie dochodzi do zniszczenia dróg, chodników, torów kolejowych.

Przewierty sterowane pozwalają też znacznie ograniczyć koszty inwestycji oraz skrócić czas realizowanych prac.

Gdzie można stosować przewierty sterowane?

Nasze wiertnice HDD poradzą sobie z większość gruntów od miękkich do wyjątkowo twardych. Aby jednak prawidłowo przeprowadzić przewierty, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak: rodzaj gruntu, kąt wiercenia, rodzaj rurociągu czy zakres instalacji. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie pomogą w opracowaniu i przeprowadzeniu prac związanych z przewiertami horyzontalnymi.

Do przewiertów używamy sprawdzonych w wielu inwestycjach niezbędne maszyny. Pozwoli to na szybkie i prawidłowe przeprowadzenie prac związanych z przewiertami.

Przewierty horyzontalne

Przewierty horyzontalne odbywają się w kilku fazach. Na początku wykonujemy wiercenie pilotowe, którego celem jest utworzenie przewodu wiertniczego. Poprzez sterowanie głowicą pilotową, możliwe jest zmiana kierunku na określonej wcześniej głębokości. Później wykonuje się rozwiercanie gruntu oraz wciąganie rurociągu. Podczas przewiertów nie wykonuje się wykopów – co sprawia że można je wykonywać bezpiecznie do zastanej infrastruktury, taniej i szybciej od standardowych metod.

Metodę horyzontalnych przewiertów sterowanych docenią zarówno osoby prywatne jak i firmy budujące sieci, przyłącza gazowe, telekomunikacyjne czy wodno-kanalizacyjne.